සිතතුල තෙරපාගෙන සිටි හැගීම් සිතුවිලි සමුදායක්ම එලියට දමනු ලැබුවා

පසුගිය දිනක වසරක් පමන අපසමග මෙහි ගතකල තායි ජාතික ස්වාමීන් වහන්සේ නමක් ආශ්‍රමයෙන් සමුගෙන ආපසු යන්නට තීර්නය කලා. එතුමන් අවසාන දින සවස පවත්වන ලද සමාලෝචන ‍රැස්වීමේදී අපූරු ආත්ම විග්‍රහයක් කරනු ලැබුවා. තමන් කුඩාකලම මහන දිවියට පිවිසි බවත් අවසානයේ ලොකුස්වාමීන් වහන්සේ තමන්වෙත නායකකම නොලැබීම පිලිබදවු අසහනකාරී සිතුවිලි සමුදාය දියවැඩීයාව ඇතුලු රෝග කිහිපයකටම මග පෑදූ බවත්, තමන් ඉන් අපමන දුක් වින්දත් තමන්ගේ සිත තුල වු ලොකුස්වාමීන් වහන්සේ නමක් වීමේ තන්හාසිතුවිල්ලෙන් ගැලවීමට නොහැකි වුබවත්,තවත් විටක පුදබිමකට නෝගැලපෙන නගර මධ්‍යයේ කුඩා පන්සලක් පිහිටවා ගත්බවත් ,තමන්ගේ මුල් විහාර භූමියේ ඉහලින්වු සුන්දර වැලිතලාවක් සහිත බෝමලුව අවට ශාන්ත පරිසරය දියුනුවේ නමින් නෙක වර්න හා හැඩතල සහිත ඉදිකිරීම් වලින් හා දැන්වීම් පුවරුවලින් කෙලසෙද්දී සිත ඇතුලතින් සතු‍ටුවූ ආකරයත් ආදී සිතතුල තෙරපාගෙන සිටි හැගීම් සිතුවිලි සමුදායක්ම එලියට දමනු ලැබුවා.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )