මෑත කාලයේ සයිබර් අවකාශයට එල්ලවූ දරුනුතම ආකාරයේ සයිබර් ප්‍රහාරයක් ………

මෑත කාලයේ සයිබර් අවකාශයට එල්ලවූ දරුනුතම ආකාරයේ සයිබර් ප්‍රහාරයක් මේ මොහොත වන විටත් ක්‍රියාත්මකව පවතින බවට තොරතුරු පලවෙනවා. මාර්තු මස 29 වන දින “වෙබ් සෙන්ස් ” නම් ආරක්ශන මෘදුකාංග නිපදවන ආයතනයක් විසින් මේ පිලිබදව තොරතුරු මුලින්ම හෙලි කල අතර සැක කරන ආකාරයට වෙබ් අඩවි මිලියන ගනනකට බදා පමුන වන්නට මෙම පහරදෙන්නා සමත් වී ඇති බවයි පල වෙන්නේ. වෙබ් අඩවි වල කේත පද්දතිය තුලට ඇතුලු කරන හානිකර මෘදු කාංගයක් මගින් එම වෙබ් අඩවි වෙත පැමි නෙන්නන් විය්‍යාජ වෙබ් අඩවි වෙත යොමු කරලීම මූලකව මෙහි ක්‍රියා දාමය බවයි වැඩිදුරටත් කිය වෙන්නේ.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )