අපරාධ කරුවෙකුට අන්තර්ජාලයතුල යමක් මිළදී ගැනීමේදී තමන්ම තීර්නය කරන වට්ටමක්….


ඉන්ඩියානා සරසවියේ සිසුවෙකු සහභාගීවූ පුවත්පත් සාකච්චාවකදී හෙලිවූයේ සාර්තක මට්ටමේ අපරාධ කරුවෙකුට අන්තර්ජාලයතුල යමක් මිළදී ගැනීමේදී තමන්ම තීර්නය කරන වට්ටමක් යටතේ හෝ සම්පූර්නයෙන්ම නොමිලේ තම ගනුදෙනුව අවසන් කිරීමේ හැකියාව ලබා දෙන මට්ටමේ දුර්වලතාවයක් අදාල මෘදුකාංග තුලින් සොය ගැනීමට තමන් සමත් වූ බවයි. ඔහු පැහැදිලි කලේ මෙම දුර්වලතාවය හදුනා ගන්නා අපරාධ කරුවෙකුට අදාල මෘදුකාංගය වෙත පනිවිඩයක් ලබාදීමට ඇති හැකියාව ප්‍රයෝජනයට ගැනී මෙන් මෙම අවස්ථාව ලබා ගත හැකි බවයි.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )