මට සිතෙන හැටි…………….


….. මෙම පියවර තවත් කෝනය කින් විමසන විට අපට හැගෙනුයේ සයිබර් අවකාශය වඩාත් සත්‍ය සමාජය හා අනුගත වීම කෙරෙහි වැදගත් වන බවයි.මූලික මිනිස් සමාජ ස්වභාවයන් වැඩිවැඩියෙන් සයිබර් අවකාශයට පිවිසීම යනු යාන්ත්‍රික තොරතුරු සපයන්නෙකු නම් මූලික ස්වරූපයේ සිට සජීවී සහයකයෙකු බවට පත්වීමට තරම් තමන් හැදී වැඩී ඇති බවට සමාජයට කරන ඉගියක් ලෙසද අපට වටහා ගත හැකි වනු ඇත. අවසාන ලෙසින් කිව හැක්කේ එක්දිසාවකට පමනක් චලනය වන තොරතුරුමය ජීවියෙකු ලෙස ඇරබි තම ජීවය බහු චලනයන් හා බුද්ධිමය ලක්ෂනයන් සහිත තොරතුරු ජීවියෙකු ලෙස හැදී වැඩෙන්නට අවැසි සක්‍යතාවය තමන් සතු බවට පැහැදිලි ඉගියක් මේ තුල සැගැව ඇති බවය

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )