“සයිබර් අවකාශයේ බිහිවෙමින් පවතින නව ප්‍රවනතා කල්ලිවාදීත්වය දෙසටද?”


පසුගියදා ප්‍රකාශයට පත්වූ ප්‍රකාශනයකින් සයිබර් අවකාශයේ නව ප්‍රවනතාවක් ප්‍රශ්න කර තිබිනි. එනම් “සයිබර් අවකාශයේ බිහිවෙමින් පවතින නව ප්‍රවනතා කල්ලිවාදීත්වය දෙසටද?” කියායි. පසුගිය කාලයතුල සයිබර් අවකාශයේ බිහිවූ නව ප්‍රවනතා වල ප්‍රධාන අංගයක් වුයේ සෙයුම් යන්ත්‍රවල ප්‍රතිපල වඩවඩාත් භාවිතා කරන්නාගේ පෞද්ගලිකත් වයට සමීප කරන්නට උත්සහ කිරීම ලෙස හදුනා ගත හැකිනම්, මෙහි අවසාන ප්‍රතිපල වෙනුයේ, මෙතෙක් පැවති වියුක්ත පොදු ස්වභාවය ඉක්මවා ගොස්, බොහෝ විට සමාන සිතුම් පැතුම් ඇති ඔබේ මිතුරු මිතුරියන්ගේ කල්ලිමය සීමාව ඔබ සිරකිරීමදැයි ප්‍රශ්නකර තිබිනි.

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )