Bitcoin සිල්ලර භාවිතාවට ගෙනෙන BiTag

bitTag_04

 

Bitcoin යනු මහත්සේ කථා බහට ලක්වෙමින් මුත් කෙමෙන් භාවිතාවට පැමිනෙමින් ඇති Digital ආකාරයේ මුදල් භාවිතාවකි.  ප්‍රතික්ශේප වීම් මෙන්ම පිලිගැනීම් ආකාරයේ නෙක ප්‍රථිචාර මැද වුවත් එය සාමන්‍ය දෛනික භාවිතාවට පැමිනෙන්නට වන බාදක සදහා විසදුම් ලබමින් සිටින බවටයි වාර්ථා වෙන්නේ. මෙම භාවිතාවෙන වන ක්ශනික වටිනාකම් ඉහල පහල යෑම් සදහා පෑහෙන ආකාරයේ විසදුමක් ‍රැගෙන විත් ඇති BitTag සමග එය පහසුවෙන් සිල්ලර මට්ටමේ වෙළඳ අවකාශයට පිවිසෙමින් ඇති බවටයි සටහන් වන්නේ. OLED දර්ශකයකින් සමන්විතව පැමින ඇති මෙම උපකරනය ඔස්සේ එය සම්බන්ද කොට ඇති භාන්ඩයේ වටිනාකම දැක ගැනීම සදහා මිළඳීගන්න විසින් එය සෙලවීමක් කල විට bitcoin QR code මගින් දැක්වන සටහන මිලදී ගන්නා විසින් Smart phone එක ඔස්සේ scan කල යුතු වනවා. තවමත් ඩොලර් 65ක් තරම් ඉහල මිලකට පැමින තිබුනද මෙම Tag භාවිතාව ආයතනයට ඇති ඉන්ටර්නෙට් සබදතාවය සමග Blutooth අකරයට සම්බදව ඇතිව ක්‍රියාත්මක වනවා. iPad app එකක සමග ක්‍රියාත්මක වන මෙම භාවිතාව සදහා අන්තර්ජාල සබදතාව අහිමිවිම භාහිර දත්ත උපකරනයක් මගින් අනවශ්‍ය මැදිහත්වීමට ඇති හැකියාව වැනි ගැටලු කිහිපයක් සමග මෙන්ම එම Tag උපාංගයේ මිළ වැනි හේතු සමග උවත් අනාගත භාවිතාවක පෙර සලකුනු පෙනවමින් සිටින බවටයි වාර්ථා වන්නේ,

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )