තොරතුරු තාක්ෂන..

තව දුරටත් තොරතුරු තාක්ෂනය මේසය මත දිදුලන උපකරනයක් වනවාට වඩා දෛනික ජීවිතයේ භාවිතාවන උපකරන තුල සැගවෙන හැකියාවක් වීමේ කාලය පැමිනෙමින් ඇත. නැතිනම් පැමිනෙන්නට ආරම්භවෙමින් ඇත. වඩාත් මිතුරු විය හැකි උපකරන ලෙසට වන උපැස්යුවල, අත් ඔරලෝසුවේ සිට වාහනය, ශීතකරනය, රූපවාහිනියේ සිට නිවසේ ප්‍රධාන මෙසය, ප්‍රධාන දොර‍ටුව වැනි නෙක ආකාර දක්වා එය පැතිරෙන බවට ඉගි පලකරමින් ඇත. ඒ ඒ උපාංගයේ කාර්යභාරය සමග මිත්‍රවීම මෙන්ම සංයුත්ත විය හැකි ප්‍රායෝගික අනෙකුත් පහසුකම් සදහා මෙම සූදානම ඉදිරියට යනු ඇත. සමහර විටක ඔබ වෘතීය මට්ටමකින් තොරතුරු අවකාශ භාවිතා කරන්නෙකු නොවන්නෙ නම් කලකදී ඔබ මිලඳී ගත් සර්වර පහහුකම් සමග සම්බඳ වන නෙක උපාංග ජාලය ඔබෙන් තොරතුරු තාක්ෂනික බව හොඳින්ම වසා තබා ගනු ඇත.
– pubudu Siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )