“ලීක් වුනු ලින්ක්” වල අර්බුධය.

සිංහල බෞද්ධ ආකෘතියට අනූව සැලකීමේදී රාජ සභාවෙන් ආරම්භව ගමේ පංසලේ බණ මඩුවෙන් අවසන් වුනු ජන මාධ්‍ය හැකියාව ස්මාර්ට් උපාංගයක් හරහා සමාජ ජාලා වැනි අවකාශයන් සමග පුද්ගල ගතව ඇත. හදාරන්නන් පවසන්නේ සමස්ථ ලෝකය පුරා නෙක සමාජ වල මේ නව ප්‍රවනතාවය අඩු වැඩි ලෙසින් අර්බුධයක්ව තිබෙමින් ඇති බවය. පෞද්ගලිකත්වයේ සීමාව හා ප්‍රධාන මාධ්‍ය හැකියාවක සීමාව පෙර දැනුම් දීමකින් තොරවම එකිනෙක ආක්‍රමනය වී අර්බුධයක් නිර්මාණය කර ඇතුවා සේය. පුවත් පත, ගුවන්විඳුලිය, රූපවාහිනිය වැනි මාධ්‍ය ආධිපත්‍ය රාජ්‍ය හෝ ප්‍රාග්ධන හැකියාවෙන් මිදී සමාජ අංශූන් මතට පැමින තිබේ. තත්වය වඩාත් අර්බුධකාරී වෙන්නේ පෙර යුගවලදී අත්පත් කර ගත යුතු අවම විනය වත් නොරැගෙන නව අවකාශයට පිවිසීමය.
Pubudu Siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )