අන්තර්ජාලය මූලිකව …

අන්තර්ජාලය මූලිකව තොරතුරු තාක්ෂණය විසින් පෘතුවිය මත නව රටාවක් බිහිකරන ලදී. කොටසකට මේ නව රටාව ධනවාදයේ දිගුවකි. තවත් කොටසකට මෙය විසල් ලොව ගම්මානයක් දක්වා හකුලවාලීමකි. කෙසේ වෙතත් තව දුරටත් දේශපාලණ, සංස්කෘතික හෝ ආර්ථික භේදයකින් තොරව නව රටාව ලොව මත ශක්තිමත් භාවිතාවක්ව ඇත.   වසර දස දහසක් තිස්සේ මිනිස් වර්ගයා විසින් අත්පත් කරගත් දැනුම ඉලෙක්ට්‍රොනික කරදමමින් විදුලි සැනින් ඔබ මොබ ගමන් කරවීමෙන් පමනක් මේ නව ප්‍රවනතාවය නොනැවතිනි. මිනිස් මනසක සාපේක්ෂව සැලකීමේදී දස දහස් ගුනයක වේගයෙන් ඒවා නැවත නැවත සකසමින් සිටී. කෘතීම දෘශ්‍යබව එයටම නොදැවිනි පිම්මක් ලෙසට සටහන් වෙමින් ඇත. එය ලොව පුරා ඇති නෙක ආකාරයේ විෂයන් වෙතට ගෙනෙන්නට  සූදානම් වන හෝ දැනටමත් ගෙනැවිත් ඇති අපූරුබව අපමනකි. සුව පහසුව අපමනකි.

  • Pubudu Siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )