ඩිජිටල්කරනය..

අද වනවිට බොහොමයක්ම පාහේ බැංකු කටයුතු එම ආයතන ගොඩ නැගිල්ලෙන් පිටතට පැමින ATM හා CDMA යන්ත්‍රවලට ඌනනය වී ඇතුවා පමනක් නොව මොබයිල් ඇප් එකක් හරහා ස්මාට් දුරකථනයට සංයුත්තව සරල භාවතාකරන්නාගේ අත්ලට පැමින ඇත. එපමනක් නොව ආයතන තුල දෛනිකව ඉබමොබ චලනය වන ටොන් ගනනක හෞතික ලිපිද්‍රව්‍ය ඉලෙක්ට්‍රොනිකවී නෙට්වර්ක් අතර විදුලි වේගයෙන් චලනය වෙමින් ඇත. ක්‍රමයෙන් මේ ඩිජිටල්කරනය හා මුසුවෙමින් ඇති නෙක AI තාක්ෂණයන් විසින් හෙට දිනයේදී වඩාත් බුද්ධිමත් භාවිතාවක් මිනිසාට පොරොන්දු වෙමින්ද ඇත.
Pubudu Siriwansa
siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )