සයිබර් ගොදුරක් නොවීමට.

ඔබ විනෝද මට්ටමේ සිට වෘතීය මට්ටම දක්වා වූ කිනම් ආකාරයක භාවිතා කරන්නෙකු වූවද ආරක්ෂිත තොරතුරු සැරියක් අපෙක්ෂා කරන්නෙකු වනු ඇත. නිමැවුම අතින් මෙන්ම ක්‍රියාකාරීත්වය අතින් අතිශය සංවේධී උපකරණයක් වන ඔබගේ දත්ත උපාංගය පිලිබඳව සැලකිලිමත් වීම වැදගත් වන්නේ එබැවිනි. හැකි උපරිම යාවත්කාලීන දෘඩාංග මට්ටමක සිට මෘදුකාංග මට්ටමක් දක්වාත්, email, social network වැනි භාවිතාවන් වලදී ආවේනික සමාජ ස්වභාවයන් වටහාගෙන කටයුතු කිරීම දක්වාත් විශාල වපසරියක අවබෝධයෙන් කටයුතු නොකරීම මේ අපූරු භාවිතය අපට වින කරන්නෙකු බවට පහසුවෙන් පත්කරගන්නට මගක් වනු ඇත. දිනෙන් දින විසල් වන තොරතුරු අවකාශයේ ආරක්ෂිත බවද මොහොතින් මොහොත වෙනස් වන සංකීර්න වන එකක් වන අතර තාක්ෂණික මට්ටමේ සිට සමාජ මට්ටම දක්වා නෙක ආකාරවලට සයිබර් ගොදුරුවන්නන්ගේ සංක්‍යාවද වේගයෙන් ඉහල යමින් තිබේ.
Pubudu Siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )