විකල්පයක් නොමැතිව මියයන අවකාශයකි Twitter

“විකල්පයක් නොමැතිව මියයන අවකාශයකි Twitter”. හදාරන්නන් එසේ යෝජනා කරයි. ඔවුන් පෙන්වා දෙන්නේ සමහර Online අවකාශ ඊටත් වඩා අපූරු විකල්ප ඉදිරියේ පසුබෑමකට නැතිනම් බිඳ වැටීමකට ලක් වුවද Twitter වැනි අවකාශයක පසුබෑම ඒ ආකාරයකට පැහැදිලි කරන්නට නොහැකි බවයි. ලෝකයේ ප්‍රභූ චරිත බොහොමයක්, ආයතනයන් බොහොමයක් තම මොහොතවල් පිලිබඳව කෙටි සටහනක් තබන්නට කැමති වනවා මෙන්ම ලොව ප්‍රධාන පෙලේ මාධ්‍ය ආයතනයන් පවා විශේෂිත පුද්ගල හෝ සිදුවීම් පිලිබද තොරතුරු උපුටා ගැනීමේදී ප්‍රමුකතාවයක් දෙන මාධ්‍ය අවකාශයක් වූ Twitter මෙසේ පසුබෑමකට ලක් වෙමින් තිබීම ගැන විමතිය පලවෙමින් තිබේ.
එහි නව හිමිත්වය Musk විසින් පසුගියදා පවසා සිටියේ “Twitter 2.0” සදහා සූදානම් වන ලෙසටය. එසේම දුරස්ථ සේවය අවසන් කරන්නටත්, අතිරිත්තය ඉවත්කල දමන්නටත්වැඩි කැපවීත්වය ඉල්ලා සිටින්නටත් ඔහු පෙලබ ඇති අතර Twitter වල මේ වන විට contract workersලා බොහොමයක් ඉවත්කර ඇති අතර එහි සේවක ධාරිතාවය 3,700 දක්වා අඩු කර ඇති බවට වාර්ථා වනවා.
Pubudu Siriwansa

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ WordPress.com ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Twitter picture

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Twitter ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )

Facebook photo

ඔබ අදහස් දක්වන්නේ ඔබේ Facebook ගිණුම හරහා ය. පිට වන්න /  වෙනස් කරන්න )